niedziela, 19 maja 2024 08:03

Koło roku się toczy

Jesteśmy w pełni lata, przyroda kwitnie i owocuje. Pierwsze zbiory już za nami a pierwsze przetwory, zebrane zioła i kwiaty nabierają mocy w spiżarniach. Koło roku toczy się dla jednych wolniej, dla innych mknie w szybkim tempie.
Kliknij aby odtworzyć

My też mamy już pierwsze plony: zrealizowaliśmy połowę projektu „Motecznik – agrarne koło roku”. Przeprowadziliśmy dwa warsztaty stacjonarne: w Jabłonnie i Krasnymstawie oraz warsztat online. Dziękujemy uczestniczkom i uczestnikom za obecność i twórczą aktywność. Zdjęcia i komentarze z naszych działań warsztatowych znajdziecie na stronie fejsbukowej PoSzeptane  a zapis webinaru zamieszczamy tutaj, na stronie Motecznika. 

Pierwsza część projektu wpisana była tematycznie w wiosenno-letni czas koła roku. Metaforycznie oznaczały go dwa motankowe symbole pracy i kobiecej energii, czyli Dziesięciorączka oraz Kobieta-Ptak. Mamy nadzieję, że motanie sprawiło Wam wiele radości i poznaliście ciekawe tradycje obrzędowe.

Zapis dwóch technik tworzenia lalek motanek udostępniamy i dzielimy się nim, aby jak najwięcej osób mogło twórczo wykorzystać potencjał motania: indywidualnie czy w pracy z grupami. Motanki mogą być „kluczem” do dzielenia się wiedzą o przeszłości przodków i własnego regionu. To także możliwość kreacji własnych rozwiązań w oparciu o tradycję. To również stawianie pytań o rolę kobiet i mężczyzn w rodzinie, współpracę, sposoby rozwiązywania dylematów i wiele innych działań.

Zapraszamy!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze